Vestavěné skříně – běžná pravidla pro výběr

Pokud chcete mít doma v co nejkratším termínu vestavěnou skříň, je nutné se při výběru držet přesně daného postupu. Těchto následujících sedm bodů je vám schopno zajistit zhotovení skříně přesně podle vašich představ.

Běžný postup při výběru skříně

1) Přesné zaměření a vymezení prostoru pro skříň
2) Výběr dřevěné dýhy nebo jiného materiálu pro korpus skříně
3) Rozhodnutí, z jakého materiálu budou vyrobena dvířka
4) Promyšlení rozložení skříně
5) Orientační nákres skříně
6) Poptávka + cenová kalkulace
7) Seznámení s cenou, odsouhlasení a následná realizace projektu

Podrobnější postup při výběru

1) Pro lepší představu o rozložení a ceně je nutné po výběru místa pro umístění skříně orientačně přeměřit rozměry.

2) Při výběru materiálu na korpus je nutné mít na paměti, zda máte v plánu mít skříň reprezentativní nebo v úložné časti domu. Dalším důležitým atributem, podle kterého je třeba se rozhodnout, jsou volné finanční prostředky.

3) Při rozhodnutí jaký vhodný materiál použít při výrobě dvířek musíte brát v úvahu, zda chcete mít nějakou výplň, zrcadlo, či vám bude stačit stejný materiál jako na korpus.

4) I když jsou vestavěné skříně Komandor velmi lehce upravitelné, je přesto velmi důležité důsledně si rozmyslet rozložení skříně. Například, zda je třeba více místa pro ramínka nebo pro složené oblečení.

5) Než navštívíte obchodního partnera ve studiu, je vhodné si udělat přibližný náčrt. Na tomto náčrtu bude možné lépe vysvětlit vaše možné požadavky a obratem vám bude sděleno, zda jsou proveditelné či nikoliv.

6) Nyní můžete požádat o nezávaznou předběžnou kalkulaci. Pokud s ní budete souhlasit, může k vám zajít náš technik pro přesné zaměření.

7) Jsme vám schopni sdělit přesnou cenu podle jasných rozměrů. Po vašem odsouhlasení následuje realizace projektu a vestavná skříň bude dokončena v dohodnutém termínu.

Kam nejlépe umístit vestavěnou skříň?

Vestavěné skříně není snadné někam jen tak přestěhovat, proto je důležité vybrat to nevhodnější místo. Není to kvůli hmotnosti skříní, ale kvůli tomu, že jsou vyrobené na míru, takže je opravdu dobré zvolit to správné místo.

Místo, které si pro skříň vyberete, musí být dobře zváženo, protože po umístění se zde v budoucnosti nemohou plánovat jakékoliv stavební úpravy. Jestliže se ale i tak stane, budete si muset pořídit novou skříň.

Který materiál je vhodný pro korpus skříně?

Vestavěné skříně se vyrábějí ze dvou základních materiálů. Jako první sem patří dřevěná dýha. Je sice dražší, ale vydrží mnoho let a je i velice odolná a druhý je lamino. To je možné dodat ve více jak sedmdesáti dekorech. Sice je tento materiál levnější, ale už ne tak pevný a však pro klasické skříně je dostačující.

Posuvná nebo křídlová dvířka?

Posuvná dvířka nejvíce vynikají v malých místnostech. Proto je ideální je umístit do chodeb nebo do menších ložnic, kde chcete ušetřit místo.

Do velkých místností jsou nejlepší křídlová dvířka, na které lze nechat vyfrézovat různé motivy. Díky tomu dvířka vypadají vkusně a moderně.

Dělená nebo celá dvířka?

Dveře v celku se především používají, pokud nechcete, aby byla skříň v místnosti vidět, a proto vytvoříte tzv. falešnou stěnu. V opačném případě je vhodné využít pouze dělená dvířka, která dotvoří ráz celé skříně tak, že jí dodá eleganci.

Které zrcadlo je nejvhodnější? Malé nebo velké?

Zrcadlo má tu výhodu, že dokáže i z malé místnosti pomocí optiky udělat místo větší a prostornější. Jestliže se pro zrcadlo rozhodnete, nesmíte zapomenout, že tyto lesklé údržby jsou náročnější na údržbu, proto je lepší se zrcadly šetřit a používat je vždy s rozmyslem.

Vnitřní vybavení skříně

Základním znakem skříní Komandor je variabilnost. Uspořádání vnitřku skříní je možné libovolně měnit a je možné využít mnoho doplňkových prvků, které je možno dokoupit.

Jako příklad lze uvést výsuvné šatní tyče či speciální drátěné programy, které slouží pro snadnější uložení oblečení a dalších drobností.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nejbližšího autorizovaného dealera nebo si vyžádejte cenovou kalkulaci zdarma.